Turnusy

Turnusy


    Rekolekcje formacji apostolskiej trwają tydzień (od piątku do piątku). Odbywają się w 5 ośrodkach rekolekcyjnych: Kasinka Mała, Bukowina Tatrzańska, Pcim, Spytkowice oraz w Groniu.
 
Różnorodność turnusów pozwala na uczestnictwo w nich osób o różnorodnych zainteresowaniach oraz w różnym wieku.

Turnusy Rekolekcji Wakacyjnych:

Mały Apostoł 1, 2, 3

Rekolekcje dla dzieci z zajęciami warsztatowymi opartymi o filmy: „Marcelino chleb i wino”, „Skarby Śniegu”, „Niezwykłe Opowieści”. Każdy dzień poświęcony jest zagadnieniom związanym z fragmentem filmu, który dzieci obejrzały w danym dniu. W ramach rekolekcji organizowane są zabawy ruchowe, zajęcia sportowe i muzyczne dla dzieci.


Rekolekcje Formacyjne (Gim 1, 2, I, II, III)

Rekolekcje Gim 1, Gim 2, I, II, III - są dla osób, które pragną pogłębić swoją relację z Chrystusem i bliźnimi. Każdy stopień poświęcony jest innemu zagadnieniu dotyczącemu wiary. W ramach rekolekcji odbywają się zajęcia muzyczne, sportowe, gry terenowe i pogodne wieczory oraz liczne atrakcje, które gwarantują ciekawie i twórczo spędzony czas.


IV Stopień

Rekolekcje dla animatorów, studentów, i starszej młodzieży (pracującej).


Rekolekcje z Całunem Turyńskim

Rekolekcje zorganizowane w z okazji z wystawieniem Całunu Turyńskiego dla osób pragnących poznać historię i interesujące fakty związane z tym jedynym świadkiem Zmartwychwstania Chrystusa.


Trydenckie

Rekolekcje, połączone z warsztatami liturgicznymi. Będzie to kontynuacja warsztatów Ars Serviendi z Krzeszowa oraz Rekolekcji z Mszą św. w rycie klasycznym z Pcimia. Tym razem, wspólnymi siłami, będziemy chcieli przygotować asystę i śpiewy na Mszę Pontyfikalną pod przewodnictwem biskupa, która będzie zwieńczeniem tych rekolekcji.
W programie m.in.:
- Codzienna Msza św. sprawowana wg. mszału Jana XXIII z 1962 r.
- Liturgia godzin
- Konferencje
- Nauka służenia do poszczególnych Mszy św. oraz Nieszporów
- Warsztaty Chorału Gregoriańskiego prowadzone przez oo. Benedyktynów z Tyńca


Misyjne

Rekolekcje dla osób zainteresowanych misjami. W ramach rekolekcji poznawanie kultury różnych kontynentów oraz spotkania z misjonarzami.


Muzyczne młodsi

Rekolekcje dla uczniów szkoły podstawowej, które ukończyły przynajmniej 3 klasę oraz lubią śpiewać. Każdego dnia rekolekcji czas wypełnia muzyka poprzez naukę piosenek, zabawy i tańce.


Muzyczne starsi

Rekolekcje dla osób zainteresowanych śpiewem lub grających na instrumentach. W ciągu całego tygodnia młodzież uczestniczy w warsztatach ze śpiewu wielogłosowego, Chorału Gregoriańskiego oraz gry na gitarze. Muzyka jest także obecna w czasie wolnym dzięki zabawom i audycjom muzycznym oraz tańcom integracyjnym. Warsztaty prowadzone są przez animatorów Wspólnoty Śpiewającej.


Sportowe(I, II, III)

Rekolekcje dla lubiących aktywnie spędzać wolny czas. Uczestnicy spędzają go pod okiem intruktora sportowego oraz animatorów biorąc udział w rozgrywkach sportowych (piłka nożna, siatkówka, koszykówka). Odbywają się w Kasince Małej oraz Spytkowicach, gdzie dostępne jest boisko sportowe oraz hala.


Taneczne
Dla osób zainteresowanych tańcem. Organizowane są turnusy dla początkujących oraz zaawansowanych (młodsi, starsi). 


Teatralne (młodsi, starsi)

Rekolekcje z warsztatami teatralnymi prowadzonymi przez aktora.


Turystyczne

Rekolekcje, w których większość czasu wypełniają piesze wędrówki po górach (Tatry, Gorce). Odbywają się w klasztorze oo. Paulinów na Bachledówce. Nie potrzeba zabierać śpiworów. Przeznaczone są dla młodzieży uczęszczającej do gimnazjum (tur. młodsi) oraz dla licealistów i studentów (tur. starsi).


Z Całunem Turyńskim

Rekolekcje dla uczniów gimnazjum i licealistów zainteresowanych poznaniem historii i tajemnicy wyjątkowego świadka Zmartwychwstania, jakim jest Całun Turyński.